luni, 31 octombrie 2011

Cupa MTB Campina 2011 Prima Editie

Asociatia Protejarea Mediului Inconjurator Prahova a organizat Cupa MTB Campina 2011, un concurs de biciclete care se doreste a fi cu traditie in Campina.Sambata 29.10.2011 a fost prima editie unde au participat 47 de persoane cu varste cuprinse intre 8 ani si 57 ani.Deaceea tinem sa multumim sponsorilor nostri si in special Giant Romania, Restaurant Oscar,  S.C CIREX, S.C LEMET, Apă Talea, Daniel’s, Tinmar, PetroConstruct, Medi’s, Liderfan Electric. Sportivii de toate vârstele s-au întrecut la concursul de biciclete pe dealul Muscel. Startul a fost unul singur, indiferent de categoriile de participanţi, însă pe parcursul celor 14 kilometri s-au evidenţiat cei care practică ciclismul.Traseul, cu pante de coborâre şi urcare, nu a ridicat prea mari probleme participanţilor. Primul bărbat care a terminat cursa a fost, cum era de aşteptat, Alex Ciocan, antrenorul echipei de ciclism Dinamo, multiplu campion de-a lungul timpului. Şi cei mici au fost buni, au urmat corespunzător traseul şi au ajuns înaintea seniorilor. Dealul Muscel a fost locaţia potrivită pentru acest concurs, astfel încât şi participanţii dar şi câştigătorii să se declare mulţumiţi. Câmpina are zone frumoase care trebuie evidenţiate pentru astfel de concursuri. Pe viitor, traseele vor fi din timp stabilite, vor fi mai lungi şi vor pune la încercări mai grele concurenţii.